גלריה לאומנות וציורי שמן הגלריה של ג'ודי

0

אין מוצרים בסל הקניות.

עדיין מתלבט בבחירת ציורים המתאימים עבורך?
השאר כאן פרטים ונחזור אליך לסייע בבחירת ציורים

  ציורים של ים – אל הלא נודע

  הים תמיד היווה מסתורין!

  עולם המעמקים לא היה נודע לאדם והיה מופלא בעיניו …

  צצו להם שודדי- ים, פיראטים! אנשים אכזריים שמעשיהם  הגיעו לכל אוזן, סיפורים מחרידים, מסמרי שיער, גבירות, רוזנים, עמי הארצות, כל הנתפסים, נמכרו לעבדים ושפחות… ומי יציל? לפעמים נזרקו לים חיים או הוחזרו לבתיהם תמורת כופר נפש.  (היו גם מעט נשים שודדות שחיפשו הרפתקאות).

  בעקבות המלחמות שפרצו בים בין האוניות של שודדי-ים לבין אוניות שהיו עמוסות בסחורה, אוניות רבות טבעו בים הכחול עמוק יחד עם כל האוצרות: יהלומים, אבני חן, מטמונים יקרי ערך, צוללים יצאו לצלילות והסתכנו בחייהם, צללו לכחול עמוק ונטרפו חיים על ידי כרישים.

  זה לא פסח על האנשים שחיפשו את הפנינה, פנינה יקרת ערך בצבע לבן נוצץ או ורוד, גם הם קיפחו את חייהם ונטרפו חיים בים על ידי הכרישים.

  תעשיית סרטי האימה על הכרישים פרחה…

  הדמיון הצית את האדם!!

  הימאי צמא לדעת – מלא תימהון על הים –

  יצא למסע של חודשים, לפעמים הם איבדו את הדרך והגיעו לאיים מרוחקים ובודדים שם הקימו בתים. במסעות שלהם בים נתקלו בקרחונים וטבעו, סערות שהתחוללו בים ועוד…

  ההרפתקנים שבהם לא ויתרו! הם אהבו את הריגושים האלה: ההתלהבות, ההתפעלות, ההתרשמות מהגלים בים שמגיעים למטרים גבוהים ובסופו של דבר הם מצליחים להשתלט על האונייה, יש בקשה יותר מזאת  לימאי מנוסה?

  ואז, הים נרגע. (רק רציתי להזכיר)  כמו בחיים שלנו: סערות, ריגושים, התפעמות, הרפתקאות, צרות ,דאגות, אין שקט בנפש!!

  תאמינו לי באחריות תורידו את הראש מתחת ל-"גל הגדול" שמגיע הוא חייב לעבור ותיכף יגיע השקט.

  דולפינים חברותיים שמצילים חיי אדם בים, דולפינים מאולפים שמגייסים אותם למלחמה נגד האויב, הדולפינים מצמידים לצוללות ולאוניות מלחמה פצצות.

  צלילות של חובבנים לצד דולפינים בתת הימי, משחקי מים לצד הדולפינים, צילומים, אלבומים, סרטונים, קורסים ללימודי צלילה ומה לא..

  צוללות מלחמה שהתפתחו במלחמת העולם הראשונה, הלוחמה הימית הייתה חשאית מאוד, מלאה ברזים ומסתורין. זה גרם לאנשים סקרנות על, והאזינו לספורים מרתקים על צוללות בים שחלקם היו מוגזמים.

  עלה על כולם משולש הברמודה שנמצא באזור הים באוקיינוס השקט, המסתורין על ההעלמויות של מטוסים ואוניות ענק שנעלמות בים הרקיע שחקים ואנשים נשארו עם פה פעור לגבי פרשה זו (יותר מאוחר ניתנו מסקנות ופתרונות).

  בת הים הקטנה. סרט של וולט דיסני ששבר קופות, בת הים היא בת למלך עשיר שחיה בממלכה במעמקי הים אי שם במצולות.

  בני אדם שהפליגו בים העידו שראו אותה יושבת על סלע. עד היום, מידי כמה שנים מופיעות כתבות באישהו עיתון שראו אותה בים, אך חששו להתקרב אליה. כיום, בת הים האמיתית אפשר לראות אותה בגוגל.

  יאכטה אנשים חשובים ועשירים רכשו יאכטה מפוארת ומפנקת, הפליגו בים בכל העולם, יצאו למסעות של שייט, נהנים מהאויר של הים והרוגע.

  הפלגות באוניות פאר סביב לעולם בצרוף הרפתקאות מחוף לחוף, חבילות שייט ותענוגות עם פינוקים שונים, ככל שהדמיון מעלה..

  ההבדל בין ים המלח, הכינרת והים התיכון הרה"ג מאיר אבוחצירא שליטא: 

  בארצנו ישנם כמה ימים: הכנרת שוקקת חיים, מסביבה פירות משובחים נקראים   "פירות גינוסר", מימיה ראויים לשתייה, לשטיפה ולהשקיה, בתוכם יש מגוון דגים הידועים לכל.

  ים המלח לעומתה נקרא  "ים המוות" כל סביבתו גופרית ומלח, המים אינם ראויים לשתייה ואין בהם נפש חיה.

  נמצא שימת הכנרת מקבלת את מימיה מהנחלים, מהבניאס וכו'  ונותנת מימיה לירדן. תכונה של מקבל ונותן. 

  ים המלח מקבל את מימיו מן הירדן, אך אינו נותן לאחרים אלא אוגר הכול לעצמו. תכונה של מקבל ולא נותן.

  ים התיכון מסביבו אין צמחים כי חול אינו מצמיח , בתוך הים יש דגים ומגוון גדול של בעלי חייים. ים התיכון נותן מימיו לעננים והוא מקבל אותם חזרה העננים מורידים גשם והוא מקבל אותם חזרה. הגשם יורד לנחלים וכל הנחלים זורמים לים.

  תכונה של נותן על מנת לקבל.

  המצב האידיאלי ביותר כמו הכנרת  שתיתן שלא על מנת לקבל כלל זה חסד של אמת.

  במקביל הציור החל להתפתח

  ציירים מפורסמים כמו קלוד מונה רמברנדט ועוד.. ציירו ציורים רבים כמו למשל את הים וגם לפעמים קרב אוניות שנלחמות זו בזו. הסטודיו של הצייר קלוד מונה היה ממוקם בסירה בתוך הים תארו לכם איזה שקט ושלווה הייתה לו בים כדי לצייר ציורים.

  הציירים היו יוצאים לבילוי משפחתי בים שכרו סירה וזה נתן להם את ההשראה לצייר ציורים: את  הים, סירות דייגים, גלים, סערות קרבות בין אוניות ועוד..

  ולא נשכח את ציורי הזריחה וכמובן את ציורי השקיעה בים.

  בימינו, בשנת 1980 לערך, ציור שקיעה בים קם וכיכב והיה לאחד הציורים הנפוצים ביותר והייתם יכולים למצוא אותו כמעט בכל בית.

  טיפים לצייר המתחיל

  כדי להתחיל לצייר ציורים כדאי לעשות רישום טוב, לא לוותר! זה אחד הצעדים הראשונים החשובים בהצלחת ציור. להביט בתמונה שרוצים לצייר מה משעמם בתמונה ולא רוצים לצייר? מה אפשר להוסיף? אולי איזה סלע מעניין בים? או דמות שהולכת יחפה בחוף הים? ועוד..

  להכין פלטת צבעים עשירה, כנסו לתוך התמונה שימו לב לגוונים שבתמונה, לפעמים אני משתמשת בזכוכית מגדלת.

  https://youtu.be/DgzbJh3-UL4 זה קישור לסרטון שמסביר על פלטת צבעים.

  אני אוהבת לצאת החוצה לטבע, לים, לסמטאות ולצלם. לצלם הרבה תמונות, למצוא זוייות מעניינות לתמונה, אחר כך אני מפתחת את התמונה שצילמתי ושהחלטתי שאני מעוניינת לצייר ציורים.

  האם הקנבס מתאים? האם התמונה היא לרוחב? אז גם הציור על הקנבס יהיה לרוחב. כדאי לשאול את בעל החנות איזה גודל של קנבס מתאים  לתמונה?

  לשאול בני משפחה מה הם רואים בציור? אנחנו משוחדים ורואים את הציור מושלם, תקבלו את ההערות שלהם כמחמאה! אתם תהיו זקוקים להערות האלה הם ישפרו לכם את הציור.

  למתחילים כדאי להשתמש בצבעי שמן לא יקרים וגם לא זולים.

  סכין שפכטל  מאוד חשובה, היא מיועדת לערבוב הצבע על פלטת הצבעים, אם תערבבו עם מכחול את הצבע שבפלטה המכחול ייהרס לכם מהר מאוד, סיבה נוספת כשתרצו לצייר באדום למשל והמכחול ערבב כחול עם צהוב, נו!

  אז איזה פלטת צבעים תהייה זאת… כנסו לסרטון על פלטת צבעים. ועל מכחולים.

  קישור לסרטון https://youtu.be/Cbt2oDcLQ3M 

  כשתהיו מעוניינים, תוכלו ללמוד לצייר בסכין שפכטל אני מאוד אוהבת לצייר בסכין זה  אוירה אחרת ,תזהרו זה ממכר..

  לפעמים, ציור לא הולך אל תתעקשו שימו אותו בצד תמשיכו בפעם אחרת.

  ולבסוף חתימה, להשאיר מהצדדים ומלמטה שוליים ולחתום, אולי תרצו למסגר את התמונה  והמסגרת תסתיר את החתימה? יש ציירים שחותמים חתימה ארוכה ויש קצרה זה עניין של העדפה אישית.

  טיפ לפרפקציוניסט: חתמת זהו זה!  לא ממשיכים לתקן כי אין לזה סוף!

  עוד בנושא

  חברות שיווק וקידום חברות שיווק וקידום
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support