facebook youtube call-us whatsapp

מתלבטים בנוגע ליצירה? יש לכם שאלות?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  image

  מתלבטים בנוגע ליצירה? יש לכם שאלות?

  השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

   image

   ציורי בעלי חיים

   ציורים של בעלי חיים יפים, נמצא אותם במרחבים נהנים מהטבע. האומנית יהודית מור יוסף, מהגלריה של ג'ודי, משתמשת לעתים קרובות בבעלי חיים כנושא באמנות שלה. במשך הזמן, בעלי חיים הופיעו בציורים ובהדפסים, והיום, יותר ויותר ציורים של בעלי חיים מהווים סמלים לנושאים שונים.

   לאורך הדורות, תרבויות רבות התייחסו לבעלי חיים ספציפיים כמייצגי כוח, ובמקרים רבים, כחברים הכי טובים של אנשים.

   ציורים של בעלי חיים, וסמליות היונה

   כשנח רצה לראות אם כבר הופיעה ארץ לאחר המבול, הוא שיחרר יונה מהתיבה. לאחר מספר ימים, היונה חזרה עם ענף של עץ זית, שהצביע על כך שהשיטפון הסתיים ושוכח. במקרים רבים, ציורים של בעלי חיים שמציגים יונה, מסמלים את השלום, האחווה והפיוס.

   בעלי חיים במיתולוגיה

   בעלי חיים במיתולוגיה קשורים לפוריות וחיוניות, מכיוון שהם חיים, נעים וגדלים. הם גם מספקים חיוניות והמשך חיים לשבטים באמצעות הבשר, העור והעצמות שלהם.

   חוץ מזה, הם מעניקים חיוניות והמשך חיים לשבטים. הקשר זה מתואר במגוון ציורים של בעלי חיים שמציגים בעלי חיים בטבע, כסמל לסודות ולחוכמה.

   ציורי חתולים

   אנשים רבים מעריצים חתולים, ויש התייחסויות רבות אליהם בסוגים שונים של אומנויות. הם משמשים בתפקיד חיית המחמד הביתית המלאכית, המפונקת, שכולם אוהבים.

   בעלי בתים חובבי חיות מחמד בכלל, וחתולים בפרט, מחפשים ציורים של בעלי חיים שמתארים חתולים חמודים שמעצימים את תחושת הביתיות.

   ציורי דגים

   ציורים של בעלי חיים שמציגים דגים, מסמלים את ממלכת המים, ולכן הם גם מסמלים מסתורין, טבע עוצמתי ופראי ואת עולם הדממה.

   אלו הם ציורים ייחודיים ונדירים, שלא ניתן למצוא בכל בית, אבל כשהם מצוירים בטכניקות המתקדמות הנכונות, הם מהווים מוקד משיכה חזק לחדר בו הם מוצגים.

   הסמליות בציורי בעלי חיים

   ציורים של בעלי חיים מייצגים את הטבע המחזורי של החיים, וניתן לראות בהם מגוון סמלים שקשורים לתרבויות, לדתות, לאמונות או פשוט לאהבה לעולם החי.

   אם אתם מחפשים עבודות אמנות יצירתיות שמציגות סוגים שונים של בעלי חיים, אתם כנראה מחפשים את הגלריה של ג'ודי, שתייעץ לכם על בחירת הציור המתאים ביותר להעדפותיכם.

   ציורי חיות

   בעלי חיים הם יצורים מופלאים, קולמוסים רבים נשברו בניסיון לתאר אותם ולהתחקות אחריהם, וכיום גם אנשי המדע מבינים שפתרונות לבעיות רבות מצויים אצלם.

   האדם מאז ומעולם היה בקשר הדוק עם בעלי החיים, בניסיון לבית אותם ולרתום אותם לצרכיו. יצירות רבות נעשו עליהם ובמחווה להם במהלך שנות האנושות כמו ציורים של בעלי חיים, פסלים וחריטות ואפילו ריקודים המנסים לחקות את תנועתם.

   היכולת ליצור ציורים של בעלי חיים

   כיום ניתן לראות בעלי חיים במקומות רבים בתרבות שלנו. סרטים מציאותיים ובדיוניים מצולמים ומצוירים עליהם, ספרים נכתבים עליהם, ואנשים רבים עוקבים ומתחקים אחריהם. אבל מה מסעיר כל כך בהם? מה מלהיב כל כך?

   בעלי חיים היו חלק מסביבת האדם עוד משחר האנושות, אך בניגוד לצומח ולדומם, בהם האדם יכל לראות דמיון לעצמו. הם מזכירים את האדם בתא המשפחתי שלהם, בצורך לזון את עצמם ובקהילה שתגן ותתמוך בהם. אפילו יש שטוענים שלהם רגשות ותחושות כמו בני האדם ממש.

   אולי בגלל זה ניתן למצוא כל כך הרבה ציורים של בעלי חיים לאורך ההיסטוריה, וגם היום ברחבי הרשת, וכן בתערוכות ובבתים רבים ברחבי העולם. יש ביצורים הללו משהו שונה משאר כל הדברים, יש להם קשר ואמירה אחרת לצופה בהם.

   יתרון האומן

   בציור תופס האומן רגע בודד, ומנסה לבטא תחושות ורגשות מסוימות אצלו ולהעבירן אל הצופה. יש דבר מעט קשה בלקיחת פריים אחד של יצור שזז הרבה כל כך, הפיכת החי לדומם. אך בציור לעיתים אומן טוב יודע לגשר על פער זה.

   אומן טוב מצליח להעביר את תחושת התנועה באמצעות הצבע, הוא מצליח ליצור מה שבתמונה לא ניתן. לפתוח את הראש והמחשבה של הצופה ביצירתו ולנסות להכניסו לא רק למקום ולזמן אלא גם לחוויה. אומן טוב מצליח ליצור ציורים של בעלי חיים בעלי תנועה ממש.

   ג'ודי – יהודית מור יוסף היא תושבת צפת, וציירת ואומנית. היא מרבה להפליא וליצור בצבע מגוון רחב של יצירות אומנות שכל בית, משרד או מבנה ציבור היו שמחים להתהדר בהן.

   ציורים יפים של חיות

   ציור. ציור פותח את הלב, הוא מצליח לתאר נכוחה תחושות שבמילים קשה לנו להסביר. הוא יורד אל התת מודע, משפיע, מחזק, מרגש. היכולת להביע עצמך באמצעות מכחול וצבע היא לא פחות ממופלאה.
   ישנם ציירים רבים, בתחומים רבים ובסגנונות שונים. כל אחד מתמקצע בכיוון מסוים ומתאפיין בסגנון אחר. מעטים הם אלה שיודעים לצייר יצורים חיים, ובייחוד ציורים יפים של חיות.

   ציורים יפים של חיות – קושי אימננטי

   חיות, בניגוד לנופים, שהם מופשטים יותר, או לחפצים, בהם יש מגוון רחב יותר ומקום לפרשנות ושינוי, מתאפיינים בפרטים די ברורים. כל אחד יודע איך נראה נמר או כלב וקשה יהיה ליצור דמות משכנעת בלא כניסה לפרטים.

   דבר נוסף שנכנס בתוך קטגוריית הציור של יצורים חיים בכלל ובציור חיות בפרט הוא התנועה. אם חפצים מתאפיינים בקווי מתאר ברורים וחדים, ובנופים הקווים יהיו 'רכים' ומטושטשים יותר, ביצורים חיים יש שילוב של השניים.

   מצד אחד הצורה תמיד חייבת להיות ברורה, והשינוי מהסביבה יהיה מורגש. מהצד השני בתוך תווי הפנים והגוף תמיד יהיה צל רך ומטושטש יותר או פחות, דבר המקשה מאוד על המלאכה. השילוב הזה מחייב שליטה טובה בטכניקות ומקשה מאוד ליצור ציורים יפים של חיות.

   אומנות כפרשנות – מה מדבר אלי?

   באומנות כפי שהזכרנו הרבה מן הנפש נכנסת. יש מקום לפרשנות וחיבור של הצייר ליצירה, וכן של הקונה אל שניהם. אם זה ציורי נוף עוצרי נשימה, ציורים יפים של חיות, או טבע דומם במלוא הדרו, החיבור חייב יהיה להימצא שם. מתוקף כך תחום האומנות רחב כל כך ורבים האנשים שמתעסקים ביצירתו, מכירתו, והצגתו במגוון גופים שונים.

   מאז המצאת האינטרנט והרשתות החברתיות, הונגשה האומנות לציבור הרחב ביתר שאת. כיום קל הרבה יותר לצפות ביצירות, לבחון אותן, להשוות ולקנות, והכל באופן מקוון ופשוט. אדם המעוניין לקשט את ביתו ביצירה יכול לעשות זאת בקלות יותר מאי פעם.

   יהודית מור יוסף, בת 62 מצפת, מהסטודיו Judy – גלריה לציורי שמן, גילתה את המכחול לפני קרוב לעשור ומאז לא מפסיקה להפתיע ולהרשים בציורים מופלאים. רוצו לראות ולקנות!